Nie wiesz co reprezentuje kod PKD: 46.46.Z? Identyfikuje on branżę: Sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych i medycznych. Przeczytaj artykuł o tym kodzie PKD!
Jakiego rodzaju działalność obejmuje PKD: 46.46.Z?
Podklasa ta obejmuje także sprzedaż hurtową wyrobów ortopedycznych.Do jakiego grupy, działu i sekcji przynależy PKD: 46.46.Z?
Sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych i medycznych przynależy do grupy Sprzedaż hurtowa realizowana na zlecenie. Grupa ta obejmuje:- działalność agentów komisowych, maklerów i innych sprzedawców hurtowych, którzy działają na rachunek innych jednostek,
- działalność polegającą na organizowaniu wspólnych spotkań sprzedawców i nabywców lub realizowaniu transakcji handlowych w imieniu innych zleceniodawców, także za pośrednictwem Internetu,
- działalność w zakresie handlu hurtowego realizowana przez domy aukcyjne oraz Internet.
Grupa 46.1 przynależy do działu 46: Handel hurtowy, z wyłączeniem handlu pojazdami samochodowymi. Dział ten obejmuje handel hurtowy towarami krajowym oraz towarami pochodzącymi z importu i eksportu, prowadzony na rachunek własny lub na zlecenie. Dział ten obejmuje:
- odsprzedaż (sprzedaż bez przetwarzania) nowych i używanych towarów sprzedawcom detalicznym, przedsiębiorstwom, firmom i instytucjom; innym hurtownikom, agentom i pośrednikom prowadzącym działalność handlową, polegającą na zakupie i następnie odsprzedaży. Mogą to być osoby lub jednostki prowadzące działalność, np.: hurtownicy, pośrednicy, maklerzy, dystrybutorzy towarów przemysłowych, eksporterzy, importerzy, spółdzielnie handlowe oraz oddziały i biura sprzedaży (z wyłączeniem sklepów detalicznych) utrzymywane przez jednostki produkcyjne lub wydobywcze, w celu sprzedaży ich towarów, ale nieumiejscowione na terenach ich zakładów lub kopalni,
- działalność maklerów, sprzedawców komisowych i agentów, monterów, organizacji kupieckich i spółdzielczych zajmujących się handlem produktami gospodarki rolnej,
- wykonywanie czynności związanych zwykle z handlem hurtowym, takich jak: montowanie, sortowanie i klasyfikowanie towarów w dużych ilościach, magazynowanie buforowe, przepakowywanie i butelkowanie, redystrybucję w mniejsze partie, przechowywanie, chłodzenie, dostarczanie i instalowanie towarów na własny rachunek, promowanie sprzedaży i projektowanie etykiet.
- sprzedaży hurtowej pojazdów samochodowych, przyczep kempingowych, sklasyfikowanej w odpowiednich podklasach grup 45.1 i 45.4,
- sprzedaży hurtowej akcesoriów samochodowych oraz do motocykli, sklasyfikowanej w 45.31.Z, 45.40.Z,
- wynajmu i dzierżawy, sklasyfikowanych w odpowiednich podklasach działu 77,
- pakowania towarów stałych i butelkowania towarów płynnych (włącznie z mieszaniem i filtrowaniem dla stron trzecich), sklasyfikowanego w 82.92.Z.
Natomiast Handel hurtowy, z wyłączeniem handlu pojazdami samochodowymi należy do sekcji G: Handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle. Sekcja ta obejmuje:
- sprzedaż hurtową i detaliczną (tj. sprzedaż niewymagającą przetwarzania) wszystkich rodzajów towarów,
- świadczenie usług związanych ze sprzedażą towarów
- naprawy pojazdów samochodowych i motocykli.
Znaczenie gospodarzecze branży: sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych i medycznych
Branża sprzedaży hurtowej wyrobów farmaceutycznych i medycznych ma duże znaczenie gospodarcze w Polsce. W obszarze farmacji i medycyny rozwija się ona dynamicznie, z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na leki i produkty medyczne. Duży udział w tej branży mają również eksportowane produkty, co przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki. Firmy działające w tej branży przyczyniają się także do wzrostu zatrudnienia oraz innowacyjności poprzez inwestycje w badania i rozwój. Dzięki sprzedaży hurtowej wyrobów farmaceutycznych i medycznych, polska gospodarka zyskuje na stabilności i konkurencyjności na rynku międzynarodowym.Trendy i przyszłość branży: sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych i medycznych
Branża sprzedaży hurtowej wyrobów farmaceutycznych i medycznych w Polsce stale się rozwija i dynamicznie zmienia. Trendem, który obecnie dominuje, jest rosnące zapotrzebowanie na produkty medyczne, w tym m.in. leki, akcesoria medyczne czy środki dezynfekcyjne. Wzrost świadomości zdrowotnej społeczeństwa skutkuje również większym popytem na tego typu wyroby.Przyszłość branży przewiduje dalszy rozwój i ekspansję na rynku. Oczekuje się, że firmy zajmujące się sprzedażą hurtową wyrobów farmaceutycznych i medycznych będą się rozwijać, wprowadzać innowacyjne produkty oraz dostosowywać swoje oferty do zmieniających się potrzeb klientów.
Technologie informatyczne będą odgrywać coraz większą rolę w obszarze sprzedaży hurtowej, umożliwiając m.in. zarządzanie magazynami czy obsługę zamówień online. Ponadto, istotnym trendem przyszłości jest rosnące zainteresowanie produktami ekologicznymi oraz przyjaznymi dla środowiska, co może stanowić kolejne pole do rozwoju dla firm w tej branży.
Biorąc pod uwagę powyższe trendy i prognozy, można stwierdzić, że branża sprzedaży hurtowej wyrobów farmaceutycznych i medycznych ma przed sobą obiecującą przyszłość i wiele możliwości rozwoju na rynku polskim.
Komentarze (0)