Archiwum artykułów

03-02-2023
Kiedy rozważyć odejście z pracy w trosce o siebie...
Toksyczny przełożony wpływa nie tylko na nastrój pracowników. Kiedy szef jest psychopatą lub narcyzem, lepiej rozejrzeć się za inną pracą. W przeciwnym grożą nie tylko problemy zdrowotne, ale i niezbyt miłe dla otoczenia zmiany zachowania.
09-01-2023
Polacy wciąż mało wiedzą o zdrowiu
Nie dajmy się zwieść pozorom. Choć średnia długość życia rośnie, a w dużych miastach od lat szerzy się moda na bycie fit, to jednak z badań wynika, że wiedza Polaków na temat zdrowia oraz największych zagrożeń zdrowotnych jest dramatycznie niska.
09-12-2022
Pracownicy niezadowoleni z benefitów prozdrowotnych. Można to zmienić!
Wielu pracowników nie jest zadowolonych z oferowanych im przez pracodawców bonusów mających służyć poprawie i utrzymaniu zdrowia, a spora część uważa, że oferta skierowana jest tylko do entuzjastów zdrowego stylu życia – wynika z badań. Instytut Medycyny Pracy w Łodzi (IMP) udostępnił właśnie bezpłatne narzędzia, dzięki którym pracodawca może skroić ofertę pod realne potrzeby pracowników.
10-11-2022
Plecak na kółkach lepszy niż zwykły
Dziecko ma ciężki tornister? Plecak na kółkach jest lepszym wyborem - pomoże mu uniknąć nadmiernego wysiłku oraz bólu pleców. To nie tylko intuicyjne przekonanie, a wiedza!
24-10-2022
Zadbaj o odpowiednią dietę swojego dziecka już dzisiaj
O konieczności dostosowywania żywności do unikalnych potrzeb dzieci opowiedziało grono ekspertów, którzy opracowali raport "Bezpieczeństwo żywności a potrzeby żywieniowe niemowląt i małych dzieci 2022". Dokument ten stanowi kompendium wiedzy na temat specyficznych potrzeb żywieniowych  dzieci w okresie ich 1000 pierwszych dni życia. Jego odbiorcami są zarówno decydenci oraz specjaliści, jak i konsumenci, wśród których szczególną grupę stanowią rodzice i opiekunowie małych dzieci.  
19-05-2022
Nie piętnujmy osób z zaburzeniami psychicznymi
Nie utożsamiajmy zbrodni z zaburzeniami psychicznymi – apelują psychiatrzy, wskazując, że to krzywdząca droga na skróty. Z kolei Fundacja eF Kropka działająca na rzecz zniesienia stygmatyzacji osób z doświadczeniem zaburzeń psychicznych ma nadzieję, że zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nie przełoży się na zwiększenie piętna tych chorób.
12-01-2022
Cukier szkodzi, ale słodzik jeszcze bardziej?
Osoby, które piją dużo słodkich napojów mogą mieć mniejsze mózgi, w tym w obszarach odpowiedzialnych za pamięć. Miłośnicy słodzików prawdopodobnie częściej cierpią z powodu demencji.
31-12-2021
Dlaczego alkoholu nie zaleca się w profilaktyce chorób?
Alkohol wykazuje działanie prozdrowotne - badania obserwacyjne i eksperymentalne wykazały jego dobroczynny wpływ na zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia.
31-12-2021
Zanieczyszczenie powietrza jest bardziej szkodliwe niż wcześniej sądzono
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała rekomendacje dotyczące jakości powietrza. Eksperci WHO przekonują, że gdyby wszędzie na świecie udało się obniżyć poziom skażenia do rekomendowanych poziomów, to dzięki te
31-12-2021
Co warto wiedzieć na temat tzw. "superżywności"
Konsumenci coraz częściej stykają się w przestrzeni medialnej oraz przy sklepowych półkach z produktami spożywczymi lansowanymi jako "superfood". Co to właściwie oznacza? I które produkty rzeczywiście zasługują na to miano? Sprawdź, co radzą fachowcy.
31-12-2021
Pracujesz przy komputerze? Te triki pomogą uniknąć bólu kręgosłupa
Praca przy komputerze często jest przyczyną bólu kręgosłupa. Można go uniknąć stosując kilka prostych ćwiczeń.