Archiwum artykułów

19-05-2022
Nie piętnujmy osób z zaburzeniami psychicznymi
Nie utożsamiajmy zbrodni z zaburzeniami psychicznymi – apelują psychiatrzy, wskazując, że to krzywdząca droga na skróty. Z kolei Fundacja eF Kropka działająca na rzecz zniesienia stygmatyzacji osób z doświadczeniem zaburzeń psychicznych ma nadzieję, że zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nie przełoży się na zwiększenie piętna tych chorób.
12-01-2022
Cukier szkodzi, ale słodzik jeszcze bardziej?
Osoby, które piją dużo słodkich napojów mogą mieć mniejsze mózgi, w tym w obszarach odpowiedzialnych za pamięć. Miłośnicy słodzików prawdopodobnie częściej cierpią z powodu demencji.
31-12-2021
Zanieczyszczenie powietrza jest bardziej szkodliwe niż wcześniej sądzono
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała rekomendacje dotyczące jakości powietrza. Eksperci WHO przekonują, że gdyby wszędzie na świecie udało się obniżyć poziom skażenia do rekomendowanych poziomów, to dzięki te
31-12-2021
Dlaczego alkoholu nie zaleca się w profilaktyce chorób?
Alkohol wykazuje działanie prozdrowotne - badania obserwacyjne i eksperymentalne wykazały jego dobroczynny wpływ na zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia.
31-12-2021
Co warto wiedzieć na temat tzw. "superżywności"
Konsumenci coraz częściej stykają się w przestrzeni medialnej oraz przy sklepowych półkach z produktami spożywczymi lansowanymi jako "superfood". Co to właściwie oznacza? I które produkty rzeczywiście zasługują na to miano? Sprawdź, co radzą fachowcy.
31-12-2021
Pracujesz przy komputerze? Te triki pomogą uniknąć bólu kręgosłupa
Praca przy komputerze często jest przyczyną bólu kręgosłupa. Można go uniknąć stosując kilka prostych ćwiczeń.